Novinky

10 doktorandských pozic v genové terapii vzácných onemocnění v doktorandské síti financované EU

GetRADI Doctoral Network přijímá PhD studenty!!! Nepropásněte uzávěrku 31. října 2022. 10 PhD pozic v rámci evropského projektu GetRadi bude obsazeno v březnu 2023. Síť doktorandů je financována z programu Horizon Europe v rámci akcí Marie Skłodowska-Curie. Obecným cílem výzkumných projektů GetRadi je zlepšit přenos nástrojů pro editaci genomu do cílových buněk, optimalizovat editaci genomu …

Celá zpráva

Doprovodná akce „Doba genová“ programu AV21 Genová a přesná terapie

Výstava „Doba genová“ vám jednoduchou a zábavnou formou přiblíží tajemství DNA a lidské genetiky. Genetika se týká každého z nás, i když si často ani neuvědomujeme, kdy a jak nás geny ovlivňují. Putovní výstava spolu s webem chce představit široké veřejnosti základy genetiky a molekulu DNA v návaznosti na vzácná genetická onemocnění, jejich diagnostiky a …

Celá zpráva

Reportáž ČT Věda 24 – Čeští vědci s pomocí geneticky upravených myší zkoumají možnou léčbu vzácných nemocí.

Vědci zveřejnili první výsledky výzkumu vzácných onemocnění v českém sdružení BIOCEV. Odborníci z centra pro fenogenomiku hledají nové možnosti léčby i s využitím geneticky upravených myší. Jejich práci pomáhají financovat také rodiče nemocného chlapce. Reportáž je k dispozici na webu České televize (6. 2. 2022).

Celá zpráva

Akce

15.03.2023
Berlín, SRN

Mezinárodní kongres o výzkumu vzácných chorob

Ve dnech 15. – 18. března 2023 se koná v Berlíně mezinárodní konference o výzkumu vzácných chorob „International Congress of Research on Rare and Orphan Diseases – RE(ACT) Congress and IRDiRC Conference“.

Detail akce
15.09.2022
Vestec, areál BIOCEV

4. ročník CCP konference zaměřený na vzácná onemocnění se blíží

Rádi bychom připomněli, že letošní ročník konference Českého centra pro fenogenomiku přichází s bohatým programem zaměřeným na vzácná onemocnění, experimentální modely a terapie s mnoha významnými řečníky.

Detail akce